Futballtörténeti vetélkedő
(Pintér Tamás beszámolója)
A nyertes csapat Bozsik Péterrel

Szeptember közepén érkezett egy felhívás a Batthyány Casino Történelem Kedvelők Egyesületétől, egy futballtörténeti vetélkedőre. A vetélkedő magába foglalta a magyar labdarúgás 130 évét.
A két levelező fordulós selejtezővel induló megmérettetésen több mint 150 négy fős csapat közül iskolánk három fős csapata az országos 12-es döntőbe jutott. Az országos döntő, kapcsolódva a magyar labdarúgás napjához, 2018. november 27-én került megrendezésre Budapesten, a Görög Kultúra Házában. A zsűriben helyet kapott többek között Bozsik Péter volt szövetségi kapitány, a legendás labdarúgó, Bozsik József fia is.
A döntőben 11 feladatot kellett megoldanunk a csapatoknak, szóban, illetve írásban. A feladatok nagy felkészültséget igényeltek. Előkerült a magyar bajnokság, a magyar válogatott és a magyar játékvezetők szereplése a világbajnokságon és az olimpiákon. Csapatunk remekül szerepelt, a győztes Körmend csapata mögött az előkelő második helyen zárt. Gratulálunk!
A csapat tagjai: Pintér Tamás 10.C